Wybierz język:

elmed@interia.com

Skontaktuj się z nami +48 697810989
+48 500065505

Prywatny Dom Opieki nad osobami starszymi, Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy

Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny ELMED położony jest w miejscowości Skoroszów, około 15 km od dużego miasta, 40 km od stolicy Dolnego Śląska Wrocławia, w otoczeniu atrakcyjnym turystycznie, na skraju lasów  Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Leży on w bezpiecznej bliskości głównej arterii komunikacyjnej, co pozwala na łatwe dotarcie do obiektu osobom zainteresowanym pobytem oraz ich rodzinom. Ośrodek nasz nie jest typowym Domem Seniora, choć to z założenia to dla nich przeznaczonych jest najwięcej miejsce mieszkalnych. W Elmedzie znajduję się oddział rehabilitacyjny, z którego skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy Domu Opieki, ale także osoby z zewnątrz. Ponadto w naszym Ośrodku przewidzieliśmy miejsca na pobyt czasowy, ale także dla gości odwiedzających.

Obiekt spełnia najwyższe standardy europejskie i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na dwóch piętrach znajdują się pokoje 1, 2, 3 i 4-osobowe, z łazienkami posiadającymi uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Funkcjonalnie urządzone pokoje zostały wyposażone w estetyczne meble oraz specjalistyczne łóżka. Dla odwiedzających, przygotowane zostały komfortowe pokoje gościnne. Obiekt otoczony jest przestronnym ogrodem, który został bezpiecznie ogrodzony. Opiekę nad mieszkańcami oraz gośćmi sprawuje doświadczona kadra opiekuńczo-pielęgniarska.

RAHABILITACJA

Naszym największym atutem jest bardzo dobrze wyposażona część rehabilitacyjna i doświadczona kadra fizjoterapeutek. Przyjmujemy osoby po udarach, operacjach, kontuzjach.

U osób starszych poważna choroba, uraz czy operacja zwykle prowadzą do ogólnego osłabienia, ograniczenia aktywności i ruchomości. Dla podtrzymania jak najlepszej kondycji, samodzielności i sprawności naszych podopiecznych oferujemy szeroki zakres zajęć rehabilitacyjnych, wprowadzając ćwiczenia dla osób starszych z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Dla przyszłych mieszkańców oraz ich rodzin proponujemy zapoznać się z ofertą naszego Domu Seniora oraz zasadami przyjęcia.